O Klubie Pod Jaszczurami

Klub pod Jaszczurami to jeden z najstarszych klubów studenckich w Polsce. Rozpoczął działalność w 1960 roku i szybko stał się kultowym miejscem spotkań, nie tylko młodzieży.

Miejsca tworzą ludzie, a to właśnie tutaj – na parterze „Kamienicy Pod Jaszczurką” od ponad pół wieku łączą się drogi malarzy, muzyków, poetów, ludzi kultury, sztuki i nauki.

Podczas wieczorów autorskich lub podczas koncertów rockowych, przy porannej kawie albo przy wieczornym alkoholu dochodzi do fascynujących spotkań, ciekawych rozmów oraz przeżyć, które na długo pozostają w pamięci.

Klub Pod Jaszczurami to nie tylko lokal, nie tylko jedna z wielu knajp na krakowskim Rynku Głównym. To przede wszystkim klimat. Atmosfera studenckiego miejsca spotkań, do którego przychodzi się po wykładzie, czy po pracy. Przychodzi się, żeby być częścią jaszczurzego świata. Tak jest od 1960 roku, aż do dziś.

Czym zatem jest jaszczurzy świat?

Wszystkim, czym tylko może być. Wernisażem czarno białych fotografii starego Krakowa, koncertem jazzowym, rockowym, każdym. Parkietem dla tancerzy, wodopojem dla entuzjastów trunków mocnych i słabych. Okazją do spotkania się ze znajomymi, ale też do poznania nieznajomych.

Przede wszystkim jednak – okazją do przełamania nieśmiałości. Tu, podczas wieczorów karaoke, każdy może zaśpiewać, a podczas debat politycznych zapytać „Co z tą Polską?”.

Na Sali Teatru 38, która obecnie jest integralną częścią Klubu przyjmujemy wybitnych Gości, przeprowadzamy wywiady, spotykamy się  z artystami i politykami, wystawiamy sztuki, a także organizujemy ważne konferencje, spotkania i imprezy integracyjne, które dzięki niesamowitemu klimatowi miejsca zyskują niepowtarzalny charakter.

A z czego słynie Klub Pod Jaszczurami?

Z legendarnych imprez do białego rana, z najlepszego karaoke w mieście, z przemiłej obsługi oraz z przepysznych drinków autorskich naszych Jaszczurowych Barmanów, przygotowywanych pod czujnym okiem Mistrza Świata w barmaństwie klasycznym Wojciecha Urbańskiego. Klubu Pod Jaszczurami nie da się zapomnieć – zostaje na długo w sercu, tak jak w naszym zostaje każdy Gość, który do nas zawitał.

OD 1960

Cocktail Bar

Kawiarnia

Imprezy

Karaoke

Koncerty

kim jesteśmy?

Klub Pod Jaszczurami to nie tylko miejsce. To przede wszystkim ludzie i wydarzenia.

Zapraszamy na liczne koncerty, spotkania, debaty, wydarzenia i imprezy, które stanowią ducha naszego Klubu 🙂

Współpracujemy z licznymi organizacjami studenckimi, charytatywnymi, z Urzędem Miasta, krakowskimi artystami i firmami.

Razem organizujemy cykliczne oraz niepowtarzalne wydarzenia tematyczne, spotkania otwarte i zamknięte, wernisaże i spektakle.

Zapraszamy do współpracy!

Świętujemy!

Marzy Ci się niepowtarzalna impreza urodzinowa? A może zmieniasz pracę i chcesz to uczcić?

Każdy powód do świętowania w gronie najbliższych jest dobry!

Zapraszamy do zorganizowania imprezy zamkniętej na naszej Sali Teatralnej – byłej Sali Teatru 38.

Napisz do nas – przygotujemy indywidualną ofertę!

odwiedź nas – visit us

Klub Pod Jaszczurami

Rynek Główny 8

Kontakt – contact

Zapraszamy codziennie – open everyday

Poniedziałek – Czwartek:  9:00 – 1:00 / Monday – Thursday: 9am – 1am
Piątek: 9:00 – 3:00 / Friday: 9am – 3am
Sobota:  9:00 – 3:00 / Saturday: 9am – 3am
 Niedziela: 9:00 – 1:00 / Sunday: 9am – 1am

Przyjmujemy rezerwacje na stoliki do 25 osób.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt mailowy - [email protected] 🙂