Jaszczurowe Wydarzenia

Co się u nas dzieje?

Bądź na bieżąco w naszymi wydarzeniami!

Poznaj nasze

Jaszczurowe Wydarzenia

 

koncerty

Małe, duże, znane, mniej znane – każde. Na Jaszczurowej scenie wystąpić może (prawie ;)) każdy. Gramy koncerty jazzowe, popowe, rockowe, akustyczne. Chętnie współpracujemy ze studentami, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką. Nie brakuje oczywiście koncertów profesjonalnych znanych polskich i krakowskich artystów. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Dzięki współpracy z Krakowskim Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w Klubie Pod Jaszczurami organizowane są różnego rodzaju jazzowe imprezy, uświetnione występami wspaniałych jazzowych zespołów, m.in. Niedziela Nowoorleańska, koncert Solo Duo Trio, a także Noc Jazzu i Zaduszki Jazzowe.

Razem z grupą Jaszczurowych Przyjaciół organizujemy cykliczne koncerty – m.in. coroczne „Najpiękniejsze Kolędy Artystów Klubu Pod Jaszczurami”, które cieszą się ogromną popularnością. Artyści Klubu Pod Jaszczurami to młode, niezwykle utalentowane osoby, które swoje życie łączą z muzyką. Wielu z nich występowało już w popularnych telewizyjnych programach muzycznych, w których odnieśli niemałe sukcesy.

 

Spektakle

Sala Teatralna Klubu Pod Jaszczurami to była sala Teatru 38. Zachowany został nawet fragment oryginalnej sceny Teatru.

Chociaż Teatr 38 jako instytucja już nie istnieje, to razem z Teatrem Przypadków Feralnych dbamy o to, aby regularnie na Sali Teatralnej odbywały się spektakle. Co roku przygotowywane jest kilka premier. Do tej pory przygotowane zostały przedstawienia: „Na pełnym morzu”, „UNI”, „Przemiana”, „Tod i Trauma” oraz „Torba”.

Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny, ale wolne miejsca za każdym razem rozchodzą się jak świeże bułeczki 😉

 

Salony Polityki

Klub Pod Jaszczurami jest przyjazny o otwarty na wszelkie merytoryczne dyskusje.  Na scenie Klubu gościliśmy już przedstawicieli prawie wszystkich partii. Debaty dotyczą najczęściej najważniejszych aspektów życia obywateli i mieszkańców Krakowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się nasz cykl „Krakowska Kafejka Prawna”, który współtworzymy ze Stowarzyszeniem Krakowskich Sędziów. Spotkania są otwarte i cieszą się dużą popularnością. Prelegentami spotkań są Sędziowie, w tym Sądu Najwyższego, gościliśmy również Biskupa Tadeusza Pieronka oraz Sędzię Sądu Okręgowego w Warszawie – Igora Tuleyę. Spotkania poruszają tematy ważne i bliskie obywatelom, zachęcają do dyskusji oraz pomagają odpowiedzieć na nurtujące pytania.

 

 Spotkania z poetami, wieczory autorskie i wernisaże

W Klubie Pod Jaszczurami promujemy każdą działalność artystyczną. Organizujemy spotkania z autorami książek, w czasie których opowiadają o swojej twórczości, wieczorki tematyczne, wernisaże fotografii i malarstwa. Co roku bierzemy udział w Krakowskiej Nocy Poezji, współorganizowanej z Urzędem Miasta Krakowa.

Jesteśmy otwarci na współpracę przy różnego rodzaju Festiwalach i wydarzeniach, promujących działalność artystyczną.

 

 Wieczory Narodowe i Wieczory Kultur

Klub Pod Jaszczurami odwiedzają studenci z całego świata! Dlatego wychodząc im naprzeciw organizujemy w Klubie Wieczory Narodowe i Wieczory Kultur, w czasie których można poznać zwyczaje, tradycje i przede wszystkim ludzi z innych zakątków świata.

 

 Współpraca z „Praszczurami”

Historia Klubu Pod Jaszczurami sięga aż 1960 roku! Dlatego z Klubem Pod Jaszczurami są związani nie tylko obecni studenci, ale również studenci z dawnych lat 😉

Dzięki współpracy z „Praszczurami”, czyli osobami związanymi z Klubem w latach 70-tych, 80-tych i 90-tych, na nowo odkrywamy historię Jaszczurów i nie pozwalamy o niej zapomnieć.

 

 Wydarzenia studenckie

Klub Pod Jaszczurami był pierwszym klubem studenckim w Krakowie. Dlatego od wielu lat ściśle współpracujemy z różnym organizacjami studenckimi, m.in. All In, AEGEE, AIESEC, ESN, Polikultura, z Samorządami wielu uczelni oraz Kołami naukowymi.

Wspólnie organizujemy nie tylko studenckie imprezy ( w tym tematyczne imprezy karaoke i dyskoteki, które cieszą się ogromną popularnością), ale również spotkania z wybitnymi osobistościami, bezpłatne warsztaty, wieczorki narodowe, koncerty, spotkania i konferencje. Wielu studentów broniło w Jaszczurach swoje prace dyplomowe, przede wszystkim z zakresu muzyki i teatru. Staramy się wspierać środowisko akademickie w różnego rodzaju przedsięwzięciach.

 

 Imprezy firmowe i Prywatne

Współpracujemy z wieloma firmami, organizacjami i stowarzyszeniami. Organizujemy różnego rodzaju eventy i imprezy, a każda oferta jest spersonalizowana – wkładamy wiele serca w dopasowanie indywidualnej oferty dla naszych Gości. Możliwości są (prawie ;)) nieograniczone 🙂

Zapraszamy do kontaktu!

 

Współpraca

Zapraszamy do współpracy!

 

Klub Pod Jaszczurami jest otwarty na szeroko zakrojoną współpracę 🙂

Jeśli szukasz miejsca na zorganizowanie ciekawego wydarzenia – napisz do nas 🙂 Na pewno się odezwiemy 🙂

odwiedź nas – visit us

Klub Pod Jaszczurami

Rynek Główny 8

31-042 Kraków

Kontakt – contact

(+48) 883 500 151

(+48) 791 555 151

[email protected]

 Zapraszamy codziennie – open everyday

Poniedziałek – Czwartek:  9:00 – 1:00 / Monday – Thursday: 9am – 1am
Piątek: 9:00 – 3:00 / Friday: 9am – 3am
Sobota:  9:00 – 3:00 / Saturday: 9am – 3am
 Niedziela: 9:00 – 1:00 / Sunday: 9am – 1am

Przyjmujemy rezerwacje na stoliki do 25 osób.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt mailowy - [email protected] 🙂